Вітаю Вас Гість
Сб
27.04.2024
00:45

Служба таксі "Наше місто"

Меню сайту
Форма входу
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Наше опитування
Що для Вас найважливіше в нашій роботі?
Всього відповідей: 71
Друзі сайту




Адреси, телефони підприємств, організацій, квартирних телефонів Тернополя і Тернопільської області 

Агенція нерухомості



Наша кнопка

Бучач таксі

Отримати код



ГАЗ ЧИ БЕНЗИН? ЩО КРАЩЕ? ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ

 
 

Газ чи бензин - це питання задають собі щодня все більше і більше водіїв, враховуючи істотне подорожчання останнім часом традиційного палива - бензину. Отже, спершу розглянемо основні відмінності між самим складом обох видів палива. Бензин - це частина рідкої суміші, яка виділяється при горінні нафти в температурному діапазоні від 35 до 205 градусів за Цельсієм. Однак, таким методом отримують близько 15 % всього бензину у світі. Інші 85 % виводять під час вторинної та подальших перегонок нафти шляхом поділу важких молекул вуглеводнів на більш легкі. Газом для заправки авто називають розріджену пропан-бутанову або метанову газову суміш. Його також отримують з нафти, але на відміну від бензину, це не основний продукт її переробки, а побічний, чим і пояснюється його ціна. За останні кілька років попит на установку газобалонного обладнання (ГБО) зріс на 15 %, а Україна стала третьою в Європі країною по його використанні. Така популярність газу в порівнянні з бензином, пояснюється більшістю водіїв,- значною економією витрат палива,  і як наслідок - грошей. Чи так це, давайте спробуємо перевірити. Щоб взнати найпримітивнішим способом, через скільки окупиться установка ГБО, потрібно врахувати середні показники по: 

 
 
  • витратах бензину в день;

  • кілометражу ваших щоденних поїздок; 

  • ціні (хоча б за останні кілька місяців) на бензин і газ; 

  • вартості ГБО, яке ви маєте намір встановити (або середньої вартості ГБО у вашому регіоні);

  • вартості установки ГБО. 
  •  

Наприклад, якщо витрати бензину 9 літрів, в день ви їздите близько 30-40 км, при вартості бензину марки А-95 - 13,6 грн/л, а газу - 6,4 грн/л, і ГБО ( з установкою на спеціалізованому сервісі) близько 7 тис.грн., установка ГБО окупиться через 12-15 міс. При цьому потрібно врахувати, що витрати газу, як правило, на 15 % більші. Якщо ж, витрати у вас менші і щоденних поїздок ви не здійснюєте, то цей термін буде - більшим. А якщо навпаки, наприклад - ви утримуєте АТП, і пробіг ваших авто істотно вищий, то і термін окупності знизиться до декількох місяців, а установку ГБО можна буде назвати цілком раціональною і прибутковою. З основними цифрами ми розібралися, але ж є ще чимало факторів, які слід враховувати, приймаючи рішення про перехід на газ. До недоліків такого -  потрібно віднести в першу чергу: 

 

  • зменшення потужності мотора ( в середньому на 10-15 %); 

  • втрата вантажопідйомності авто (близько 70 кг) + балон займає більшу частину простору машини) (хоча деякі ставлять його на місце запасної шини); 

  • небагаточисленність і віддаленість газових заправок від житлових районів ( іноді плюс 10-15 км до кожної заправки); 

  • додаткова реєстрація в ДАІ і необхідність завжди при собі мати відповідний документ; 

  • на відміну від бензину, газ не служить додатковою змазкою для механізму мотора, від чого він буде потребувати частіших ремонтів. 

  •  
 

Перевагами установки ГБО, крім суттєвої економії грошових коштів, є: 

 

  • більш плавна і м'яка робота двигуна; 

  • необхідність рідше міняти масло ( продукти горіння бензину негативно впливають на масло, а сам бензин змиває мастильний матеріал із стінок циліндрів); 

  • триваліший строк служби циліндрів (причина та сама); 

  • менш згубний вплив на навколишнє середовище; 

  • практично відсутні продукти горіння на поршнях і клапанах, оскільки газ вигорає майже на 100 % , та ін. 

  •  
 

І так, враховуючи всі недоліки і переваги переходу на газ, потрібно зауважити, що змінити вид палива буде доцільно лише в тому випадку, якщо ви їздите багато і часто, але не на дуже високих оборотах. Так ви зможете повною мірою відчути економічну вигоду, хоча вирішувати потрібно виходячи з безлічі факторів, порадившись при цьому з досвідченим фахівцем. 

 

Встановлюємо ГБО на автомобіль:

тест на доцільність

     Поки моя родина жила в Києві, в нашому автопарку завжди переважали невеликі автомобілі з об'ємом двигуна до 2 літрів і, як наслідок, не сильно "ненажерливі". З переїздом на інше місце проживання з урахуванням нових потреб сім'ї було прийнято рішення про покупку позашляховика. І відразу ж на порядку денному стало питання про доцільність встановлення на новий джип ГБО.

Мої уявлення про цьому питанні на той момент були більш ніж поверхневі, а саме- я чула, що:


  • газ дешевше від бензину,

  • при їзді на газі зберігається можливість їздити і на бензині,

  • поставити ГБО практично на будь-який автомобіль - не проблема.
  •  

Виходячи з цих вихідних даних, моє ставлення до настільки значного втручання в конструкцію автомобіля було більш ніж лояльне. Засукавши рукави, я почала підшукувати виконавців для установки ГБО.

Виявилося, що знайти СТО для подібних робіт - не проблема. Оголошеннями рясніє і Інтернет, і друковані спеціалізовані ЗМІ, і форуми автовласників. Вивчивши деякі з них, я прийшла до наступних висновків:


  • Найбільш поширеним і з найкращим співвідношенням ціни і якості на даний момент прийнято вважати ГБО четвертого покоління, яке характеризується розподіленим синхронізованим впорскуванням газу. (Довідково: для любителів технічних новинок вже існує 5 і 6 покоління ГБО)

  • Ціна самої системи і роботи з встановлення залежить від виробника ГБО і технічних характеристик вашого авто (кількості циліндрів). Найбільш економний варіант - поєднання польських і італійських комплектуючих. (Довідково: майже скрізь мені пропонували на вибір два варіанти: або італійське обладнання за 1500 доларів, або "збірний комплект" - польський блок управління Stag та італійська "механіка" за 900-1000 доларів.)

  • Згідно з розрахунками спеціальних калькуляторів, витрати з установки ГБО на мій автомобіль гіпотетично повинні окупитися приблизно за 16 місяців.

  • Установка ГБО займає кілька годин (як правило, не більше одного робочого дня), гарантія на обладнання зазвичай сильно відрізняється - від 1,5 років з обмеженням пробігу і аж до 4 років без обмежень.
  •  

Виходячи з додаткових даних, все виглядало дуже привабливо, настільки, що я була готова "пожертвувати" динамікою розгону свого "танка". Отже, підрядник був обраний, бюджет виділений, дата установки визначена. Час "Ч" настав, по приїзду на СТО мене чекав ще один "сюрприз" - власник цього СТО їздить на точно такій же моделі та модифікації авто, що і у мене, при цьому, природно, їздить на газі. Відгуки дав позитивні. Натхнена таким поворотом справ, я вважала, що залишила своє авто в надійних руках, і відправилася по своїх справах. Приблизно через 5 годин мені передзвонили з СТО і повідомили, що робота виконана, авто можна забрати...

І ось з моменту установки ГБО пройшло вже 2 місяці. За цей час я встигла випробувати його і в міських умовах, і в дальній поїздці по бездоріжжю. І знаєте що? Якщо б можна було б повернути назад, я б більш глибоко вивчила це питання і однозначно не стала б ставити газ на свій автомобіль.

 

Отже, для тих, хто ще думає про доцільність встановлення ГБО, я пропоную наступний тест (варіанти відповідей Так/ Ні):


  1. Витрати бензину на вашому автомобілі 10 і менше літрів на 100 км (у вашому звичайному циклі експлуатації).

  2. Ви часто використовуєте більшу частину простору багажника

  3. Ви - власник японського автомобіля або ваш автомобіль на гарантії

  4. Ви не готові до додаткових витрат на заміну запчастин і реєстрацію ГБО в МРЕВ

  5. Ви не готові проходити додаткове ТО ще й по частині ГБО

  6. Ви не дуже добре розбирається у всіх питаннях технічної експлуатації автомобіля

  7. У вас на прикметі немає свого "дяді Васі" - майстра на всі руки, який завжди готовий взяти ваш автомобіль у ремонт, і якому ви беззастережно довіряєте

  8. Ви не звикли запам'ятовувати, коли і скільки палива заправили в свій автомобіль

  9. Ви не готові змінити разваговку вашого авто

  10. Ви не знайшли відгуків від власників саме такої ж марки і моделі авто, як у вас, з досвідом експлуатації саме такого ж ГБО, як ви збираєтеся встановити.

 

Якщо ви хоча б на 3 питання з перерахованих вище відповіли ствердно, то від установки ГБО вам краще відмовитися. Чому? Та тому що:

 


  1. При витраті бензину на рівні 10 і менше літрів ГБО окупиться в середньому не менш ніж за 2 роки. Ви впевнені, що через пару років не зміните авто?

  2. Балон "з'їдає" величезну частину багажника. Ну, а якщо мова йде про тороідальний балон (замість запаски), то вам весь час доведеться возити з собою брудну запаску в багажнику.

  3. Установка газу вимагає втручання в електричні ланцюги вашого авто і його паливну систему. Ті, хто хоч колись стикався з роботою СТО, знають, як нечасто їх послуги можна назвати якісними. У будь якому разі щось зламають або поставлять некоректно. Ви готові до цього? Виробники авто - ні. Тому і позбавляють такі автомобілі гарантії. І якщо наявність гарантії для вас непринципова, то коректна робота ГБО - думаю, все-таки має значення. А це можливо тільки при відключенні бензонасоса на час їзди на газі. Якщо ж у вас хитрий комп'ютер від японських виробників (європейців деяким "кулібіним" вдається "перепрошити"), то "обдурити" його, щоб відключити електричний бензонасос, установники точно не зможуть. Звідси слідує наступний пункт.

  4. Змінювати запчастини тепер вам доведеться як ті, що стояли на авто і до установки ГБО (наприклад, після переходу на газ дуже часто доводиться міняти бензонасос, оскільки під час роботи авто на газі він просто змушений ганяти бензин по колу), так і запчастини самого ГБО. При цьому саме ГБО дуже швидко старіє, і не факт, що наявні сьогодні, наприклад, мембрани завтра не підуть у небуття.

  5. До установки ГБО установники зазвичай дуже "м'яко стелять", розповідаючи, що витрат часу і грошей на обслуговування системи практично не потрібно. Не вірте. Навіть якщо у вас не буде поломок, все одно ГБО вимагає проведення якихось регламентних робіт, а саме: регулювання редуктора, злив конденсату, заміна мембран і т.д.

  6. Тепер ви ніколи точно не будете знати, до спеців саме якого профілю звертатися з проблемою - до газівників, електриків або мотористів. Саме з цієї причини:

  7. Досвідчені майстри взагалі не люблять працювати з авто на газі, оскільки часто пошук причин полому та їх усунення на таких авто займає набагато більше часу.

  8. Індикатори газу працюють неточно, а тому ви ніколи не зможете спрогнозувати з достатньою точністю, коли газ закінчиться. До того ж у балоні завжди залишається близько 20% газу, і цю вагу ви завжди будете возити з собою. Що неодмінно позначиться на наступному пункті.

  9. Крім самого балона з газом, який ніколи не викачується з балона повністю, вам доведеться возити з собою ще й неабияку кількість бензину (щоб двигун міг прогрітися на бензині, і щоб бензонасос не ганяв бруд з дна бензобака, рекомендується наповнювати бак бензином не менше ніж на третину). Так що поведінку авто на дорозі можна буде порівняти з відчуттям мішка картоплі у вас в багажнику. Невже вам це сподобається?

  10. Оскільки завдання установників - продати вам ГБО і свої послуги, то наївно очікувати від них об'єктивних відомостей по вашому автомобілю. Поспілкуйтеся краще з іншими комп'ютерними спеціалістами - тими, кому доводиться якраз усувати наслідки спроб установників обдурити комп'ютер вашого авто. Послухайте про невдалі спроби "перепрошивання мізків". Почитайте реальні відгуки тих, хто вже їздить на авто з такими ж вхідними даними, як у вас. А головне, пам'ятайте: жодна спроба встановити ГБО на авто, якщо така установка не передбачена самим виробником, не проходить без проблем - у когось дрібних, а в когось і великих.  

 

Калькулятор окупності ГБО

 

Як користуватися калькулятором? Щоб дізнатися термін окупності установки ГБО на Ваш автомобіль, введіть в таблиці потрібні значення. Ціну ГБО, бензину й газу потрібно вводити в одній і тій же валюті. Не має значення, будуть це гривні, рублі чи долари. Зверніть увагу на те, що дробові числа потрібно вводити через крапку, а не через кому. Калькулятор передбачає, що витрата газу на 15% -20% більше, ніж витрата бензину.

Вартість ГБО [грн]:
Ціна 1 літру бензину [грн]:
Ціна 1 літру газу [грн]:
Розхід на 100 км пробігу [л]:
Середній добовий пробіг [км]:         
Економія кожен день [грн]:
За 5 років експлуатації [грн]:
Термін окупності ГБО [днів]: